Naturalny wosk sojowy Kerasoy Pillar (karton 20kg)

8000.k

Nowy produkt

Naturalny 100% wosk sojowy

Do wyrobu świec wolnostojących

Forma płatków pakowana w karton zbiorczy 20kg 

Wymiary kartonu: 30x30x40

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 63 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 63 punktów może być zamienione na jeden bon o wartości 25,20 zł.


630,00 zł brutto

31,50 zł za 1kg

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Wosk sojowy 100% naturalny do wyrobu świec 

Naturalny wosk KeraSoy Pillar, to nietoksyczny wosk sojowy przeznaczony do produkcji świec wolnostojących i wyrobów sojowych w formach

Czym wosk sojowy różni się od parafinowego wosku?? 

Szkodliwe toksyny takie jak toluen czy benzen uwalniane podczas palenia świec parafinowych (parafina to pochodna ropy naftowej) działają drażniąco i kancerogennie na układ oddechowy, dlatego palenie takich świec, szczególnie w zamkniętych pomieszczeniach jest dla nas bardzo niezdrowe.

Wosk sojowy nie wytwarza szkodliwych toksyn, stanowi bezpieczną dla zdrowia alternatywę świec parafinowych.

Wosk sojowy KeraSoy Pillar

dzięki niższej temperaturze topnienia zapewnia dłuższe spalanie się świecy, która nie kopci się, a rozpuszczony wosk nie parzy i łatwo go usunąć za pomocą wody i mydła. 

Wosk Kerasoy Pillar posiada większą elastyczność niż inne woski więc nie zaszkodzi mu chwilowo wyższa temperatura (do 90 ° C) pod warunkiem, że wosk szybko schładzamy. Wysokie temperatury jednak nie są polecane, gdyż mogą odbarwiać wosk. Należy poczekać aż wosk ostudzi się do pożądanej temperatury i dopiero wtedy dodać zapach i wymieszać (koniecznie należy mieszać wosk podczas topnienia). 

Wosk sojowy Kerasoy pillar właściwości : 

  • Max dodatku zapachu od 5 do 10%

  • Temperatura topnienia 60 °C

  • Temperatura krzepnięcia: 41°C


Formy 

Przed zastosowaniem powinny być co najmniej w temperaturze pokojowej lub wstępnie podgrzane do ok. 45 - 50 ° C 
Formy powinny być czyste i suche. Należy unikać stosowania form zawierających miedź i cynk, ponieważ mogą powodować odbarwienie. Najlepiej stosować stal nierdzewną, chociaż dopuszczalna jest stal miękka.


Kolor

Przy stosowaniu barwników proszkowych należy podgrzać wosk do ok. 75 ° C, wtedy dodać barwnik i zamieszać do rozpuszczenia. Większość barwników współgra z KeraSoy Pillar; proszek, płyn, wióry, bloki, itp. 

Produkty powiązane

10 Inne produkty w tej samej kategorii: